Genel Bilgiler

Ulaşım Detayları

Parkur Havayolu Uçuş No Kalkış Varış
İstanbul - Stuttgart Pegasus PC 321 20/03/17 11:00 20/03/17 12:10
Stuttgart - İstanbul Pegasus PC 322 27/03/17 12:50 27/03/17 17:35


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Stuttgart gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
*3* ve 4* yıldızlı otellerde Strasbourg 1 gece, Cenevre 2 gece, Nice 2 gece, Milano 1 gece, Freidrichshafen 1 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama
*Şehir konaklama vergileri
*Alan-otel-alan ve şehirler arası transferler
*Panoramik Strasbourg, Cenevre, Nice, Milano ve Liechtenstein gezileri
*Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmetleri
*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*15 TL Yurtdışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir)
*120 € vize ücreti ve hizmet bedeli
*Öğle ve akşam yemekleri
*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
*Ekstra turlar
*Kişisel harcamalar
*Her türlü otel ekstraları
*Şoför bahşişleri [5 Euro /kişi başı] (İsteğe bağlı)
*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası [20 € /kişi başı] (Bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatları kapsar)
*İç Hat Bağlantı (ekonomi sınıfı) uçak bileti (uçak müsaitliği ve havayolu firması onayı ile eklenebilmektedir)

- Adana Tek yön : 70 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 120 Euro / kişibaşı

- Ankara Tek yön : 50 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 80 Euro / kişibaşı

- Antalya Tek yön : 50 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 80 Euro / kişibaşı

- Gaziantep Tek yön : 70 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 120 Euro / kişibaşı

- İzmir Tek yön : 50 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 80 Euro / kişibaşı

- Kıbrıs Tek yön : 85 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 140 Euro / kişibaşı

- Trabzon Tek yön : 70 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 120 Euro / kişibaşı

- Samsun Tek yön : 70 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 120 Euro / kişibaşı


Rehberlik Hizmeti

Turumuzda Türkçe rehberlik hizmeti bulunmaktadır.


Genel Şartlar ve Önemli Notlar

"Genel Şartlar ve Önemli Notlar" tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve size acenteniz tarafından bildirilecektir. Yetersiz katılım olması durumunda, Magnet Tur farklı tur operatör(ler)üyle, programın içeriğini değiştirmemek üzere, ortak operasyon yapabilir ve bir den çok acenta misafiri, aynı programı gerçekleştirmek üzere birlikte seyahat edebilir. Yurt dışı turlarımızda %25 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Magnet Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Magnet Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Magnet Tur sorumlu tutulamaz. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.

Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini Magnet Turun tavsiye ettiği MaviDüş Turizm (www.vizedunyasi.com ) aracılığı ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kala tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre sunulabilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür veya sofabed şeklinde sunulabilir. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Magnet Tur, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Magnet Turun sorumluluğunda değildir.

Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.

Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Misafirlerimizin Magnet Turdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiyeden ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Magnet Tur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.


Vize ve Ülkeye Giriş Hakkında Bilgilendirme

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya VizeDünyası ndan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp; seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Magnet Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

Magnet Tur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun zamanında ya da hiç vize vermemesi veya red vermesi Magnet Turun sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

T.C. pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiyeden havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Seyahatte kullanılacak pasaportta, giriş-çıkış yapılacak ülke sayısı göz önünde bulundurularak, giriş ve çıkış mühürlerinin vurulabilmesi için yeterli sayıda boş sayfanın olması gerekmektedir. Pasaportta yeteri kadar boş sayfa olmaması dolayısıyla seyahatin tamamının ya da bir kısmının gerçekleştirilememesi durumunda sorumluluk misafire aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

T.C. vatandaşı olmayan veya çifte vatandaşlığı olup, T.C. pasaportu dışındaki diğer pasaportunu kullanarak seyahat edecek misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize ve ülkeye giriş prosedürü ile ilgili gerekli bilgiyi, seyahat edecekleri ülke(ler)nin konsolosluklarına bizzat danışmaları ve yerine getirilmesi zorunlu şartları ilgili konsolosluklarla görüşerek sağlayarak seyahate katılmaları gerekmektedir. Aksi halde doğacak maddi/manevi tüm sonuçlardan misafir sorumludur, Magnet Tur un bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Destinasyon Hakkında

Fransa
Ülke Bilgileri
Para Birimi : Euro [EUR]
Lisan : Fransızca
Ülke Telefon Kodu : 00 33
Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]
Voltaj : 220 V
Uçuş Süresi : 3 sa 30 dk [Yaklaşık]
Vergi : %13
Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.
Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 12si kadar bir bahşiş hesaba dahil. Diğer yerlerde bahşiş miktarı size bağlı olarak değişiyor. Hesabın % 5i ile % 10u arasında bir bahşiş bekleniyor.
İklim : Ülkenin kuzeyinde kışları soğuk, yazları yağmurlu geçen kuzey Avrupa iklimi; güneyinde ise kışları ılık, yazları sıcak ve kural geçen Akdeniz iklimi hakim.
Paris Büyükelçiliği: 00 33 153 92 71 11 / 12 / 13
Lyon Başkonsolosluğu: 00 33 4 72 83 98 40
Marsilya Başkonsolosluğu: 00 33 491 290 020
Polis:112 veya 17
Ambulans / hastane: 112 veya 15

Nice
Genel Bilgiler
Tanrının gökyüzünden bir parça.
Akdeniz sahillerinin en ünlü tatil beldelerinden masmavi suların kıyısında kendi halinde akıp giden kültürlerin, yaşanmışlıkların ve yaşanacakların şehri. Bir yanda mavi diğer yanda yeşilin buluştuğu, kırmızı çatılı, şirin, aşık olunası ve yaşanılası bir kent.
Görmeden Dönmeyin
Promenade des Angleis: Şehrin en hareketli ve popüler yeri olarak isim yapan sahil yoludur.
Nice Limanı: Bir çok seyahat gemisine ev sahipliği yapan limanın manzarası eşsiz.
Messena Meydanı: Nicein en ünlü meydanı. Ferah görüntüsü ve çimlerle kaplı tramvay yolu ve çeşmeleri ile etkileyici.
Çiçek Pazarı: Yöresel yiyecekler, zeytinyağı, sabun gibi bir çok ürünü bulabilirsiniz. Etraftaki kafe ve restoranlarda zaman geçirebilirsiniz.
Adliye Sarayı: Adalet Sarayı ve olduğu meydan şehrin hareketli bir başka bölgesi.
Eski Nice ve Nice Kalesi: Dar sokaklar ve tarihi binaların yoğun olduğu eski Nice şehrin en tarihi bölgesi. Kale ve etrafındaki hisardan müthiş manzaranın tadını çıkartın.
Eze: Dünyanın parfüm üretim merkezlerinden.
Monaco: Avrupanın ortaçağdan kalma ender prensliklerinden biri olan Monaco. Dünya sosyetesinin en popüler uğrak mekanları arasındadır.
Monte Carlo: Jet sosyetenin zaman geçirdiği lüks otelleri, gece hayatı ve 24 saat canlı kalmasıyla meşhur Monaconun popüler semti.
Cannes: Film festivali ile adından söz ettiren lüks ve zenginliği ile bilinen sahil şehirlerinden birisi.
Özel Lezzetler
Havyar: Bazı balık yumurtalarından hazırlanan özel yiyecek.
Salade niçoise: Çiğ sebze ve tuna balığı ile hazırlanmaktadır.
Socca: Nohutlu çıtır gözleme.
Farcis: Biber,kabak ve patlıcan dolması.
Pissaladiere: Ançuez ve soğan ile hazırlanan tart

Strasbourg
Genel Bilgiler
Fransız ve Alman kültürünün birleştiricisi.
Ortaçağ ve Rönesans mimarisinin etkisiyle adeta bir açık hava müzesine dönüşen şehir 1949 yılından bu yana Avrupa Birliğinin görüşmelerine ev sahipliği yapmakta. Bu özelliği ile birlik için Brükselden sonraki en önemli şehir konumunda.
Görmeden Dönmeyin
Kleber Meydanı: Şehrin merkezi olarak kabul edilen yer Cumhuriyet Meydanı adı ile bilinmektedir.
Rohan Sarayı: 1681 yılında yapılan saray günümüzde birden fazla müzeye ev sahipliği yapmaktadır.
Alsas Müzesi: Sanayi Devriminin özelliklerini çok iyi yansıtan müze koleksiyonu yıllardır ilgi ile takip edilmektedir.
Notre Dame Katedrali: Şehrin kalbinde yer alan yapımına 1176 yılında başlanılan katedral geç dönem gotik mimarinin en önemli örneklerindendir.
Kammerzell Evi: Günümüzde restoran olarak kullanılan yapı Alman mimarisinin tarzını çok güzel yansıtmasından ötürü şehrin önemli yapıları arasındadır.
Petite France: 16. Yüzyıla ait ahşap evlerin bulunduğu tarihi bölge.
Orangerie Parkı: Avrupa Konseyi nin karşısına konumlanan kent parkı.
Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi
Özel Lezzetler
Fransız mutfağının örneklerinin sunulduğu şehirde yerli üretim içeceklerden denemenizi tavsiye ederiz.

İsviçre
Ülke Bilgileri
Para Birimi : İsviçre Frangı [CHF]
Lisan : Fransızca, Almanca, İtalyanca, Romanca
Ülke Telefon Kodu : 00 41
Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]
Voltaj : 220 V
Uçuş Süresi : 2sa 20dak [Yaklaşık]
Vergi : %6,5 oranında vergi oranı bulunmaktadır.
Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 5´i ile 10u kadar bahşiş bekleniyor.
İklim : Normal ve ılıman bir iklime sahiptir.
Bern Büyükelçiliği : 00 41 31 359 70 70
Cenevre Başkonsolosluğu : 00 41 22 710 93 60
Zürih Başkonsolosluğu : 00 41 44 368 29 00
Polis: 117
Ambulans / hastane: 144

Cenevre
Genel Bilgiler
İsviçrenin en önemli metropolü, Avrupanın görünmeyen merkezi ve tarihin koktuğu şehir.
İsviçrenin güney batısının en uç noktasında bulunan şehir, Fransız topraklarıyla çevreleniyor. Leman Gölünün kıyısında Alp ve Jura Dağları arasında yer alması bölgeye etkileyici ve dikkat çekici bir görünüm kazandırıyor. Şehir; kayak yollarına, kaplıcalara, tarihi yerleşim merkezlerine yakın ve kolay ulaşım sağlanacak bir noktada bulunuyor.
Görmeden Dönmeyin
Leman Gölü: İsviçre ve Fransa arasında %40-%60 oranında bölünmüştür. Kıyısında yer alan başlıca şehirler Cenevre, Lozan ve Montrödür.
Mont Blanc Köprüsü : Şehrin iki yakasının ana yollarını bağlayan Rhone nehri üzerindeki Mont-Blanc Köprüsü, nehrin Leman gölü çıkışındadır.
Jean Jacques Rousseau Adası : Cenevrede doğan, çok sevdiği bu yerde bir süre inzivaya çekilen ünlü filozof Jean-Jacques Rousseauya ithaf edilmiştir.
Özel Lezzetler
Peynir çeşitleri
Spaetzle : İsviçre makarnası
Çikolatalı trüf
Triggel : Ballı kurabiye
Mandelfisch : Bademli kek
Fondü
Bratwurst : Bir çeşit sosisli sandviç


İtalya
Ülke Bilgileri
Para Birimi : Euro [EUR]
Lisan : İtalyanca
Ülke Telefon Kodu : 00 39
Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]
Voltaj : 220 V
Uçuş Süresi : 2 sa [Yaklaşık]
Vergi : %21
Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.
Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 5´i kadar bir servis bedeli hesaba dahil edilmesine rağmen yine de bahşiş bekleniyor.
İklim : Ülke genelinde Akdeniz iklimi hakimdir. Kıyı ve güney kesimlerde ılıman kışlar ve yağışsız yazlar geçmektedir. Kış aylarında iç kesimler ve kuzey bölgeleri soğuk, yağışlı, bazen de kar yağışlı olabilir.
T.C. Roma Büyükelçiliği : 00 39 06 446 99 33 / 00 39 06 445 941/ 00 39 06 445 942 00
Milano Başkonsolosluğu: 00 39 02 582 12 01
Napoli Başkosolosluğu: 00 39 081 552 11 30
Polis:112 veya 113
Ambulans / hastane: 112 veya 118

Milano
Genel Bilgiler
Modernizmin tarihle iç içe geçişine şahit olun.
Kuzey İtalyada Lombardiya Bölgesinde yer alan Milano, ülkenin ve Avrupanın en zengin şehirlerinden biri. İtalyanın ticaret, endüstri, müzik ve kültürel merkezi olarak ön plana çıkıyor.
Görmeden Dönmeyin
Vittoria Emanuelle Galerisi: Dünyanın ilk alışveriş merkezi sayılmaktadır.
Duomo Katedrali: Kent merkezinde bulunan katedral tam bir sanat şaheseridir.
La Scala Operası: Avrupanın en tanınan operalarından birini keşfedin.
Sforza Şatosu: İçerisinde pek çok müze bulunan ortaçağ yapısı kalesiyle pek çok savaşa tanıklık etmiştir.
Como: Avrupa jet sosyetesinin göz bebeği olan kasaba ile, Alplerin eteklerine sıkışmış sakin, ince ve uzun bir göl olan Como Gölü görülmeye değer.
Lugano: İsviçrenin en şık ve varlıklı göl kasabalarından biri olan Lugano da göl manzarasının tadına varacaksınız.


Tur Programı

1. Gün - İstanbul - Stuttgart - Strasbourg

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Stuttgarta uçuş. Varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Strasbourga hareket. Avrupa Birliğinin Brükselden sonra en önemli ikinci şehri olan Strasbourgta yoğun Alman ve Fransız kültürüne tanıklık edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Kleber Meydanı, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Rohan Sarayı, Alsaz Müzesi ve ardından Strasbourg Notre Dame Katedralini görüyoruz. Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen bu Katolik Katedralinin yapımına 1015 yılında başlanıp 1439 da tamamlanmıştır. Günümüzde dünyanın en yüksek altıncı kilisesidir. Tur sonrası otelimize hareket ve konaklama otelinizde.


2. Gün - Strasbourg - Cenevre

Sabah kahvaltısının ardından Cenevreye hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra Bern & Colmar Gezisine katılabilirler. Bu gezimizin ardından Cenevre ye hareket. Akşam saatlerinde varışımızın ardından Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi olan Cenevre panoramik şehir turu. Turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve konaklama otelinizde.

Ekstra Turlar

Bern & Colmar Gezisi | 40 Euro

İsviçrenin başkenti ve merkezi UNESCO koruma altında olan biblo misali bu şehri gezimizin ardından Alsace Bölgesinin karakteristik özelliklerini taşıyan masalsı şehir Colmar ı geziyoruz. Le Petit Venise (Küçük Venedik) olarak bilinen bu şehir ayrıca Bir resim tablosu andıran Nehir kenarına dizilmiş rengârenk evleri ile ünlü.3. Gün - Cenevre

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Alışveriş ve dinlenme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lozan & Montrö & Ouchy ve Chillon Şatoları & Gruyeres Gezisi ne katılabilirler. Gezi sonrası geceleme otelimizde.

Ekstra Turlar

Lozan & Montrö & Ouchy ve Chillon Şatoları & Gruyeres Gezisi | 80 Euro

Turumuzun başlangıcında Leman Gölünün kuzey sahillerini baştan başa geziyoruz. Göl kenarında bulunan Lozan şehrinde Uşi Antlaşmasının yapıldığı Uşi Şatosunu, Lozan Antlaşmasının yapıldığı Bourivage Otelini ve Olimpiyat Müzesini görerek Montrö şehrine devam ediyoruz. Montrö şehrine varış ile Montrö Boğazlar Sözleşmesinin yapıldığı ünlü Montreux Palace Otelini görüyoruz. Sahilde yapacağımız kısa bir yürüyüş sonrasında ünlü Montrö Casinosunu görüp Freddie Mercury Müzesini ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında İsviçrenin sembolü haline gelmiş olan ve Leman Gölü içindeki kayalar üzerine inşa edilmiş olan ünlü Chillon Şatosunu panoramik olarak görüp, Alp Dağlarına doğru yolumuza devam ediyoruz. Gravyer peynirlerine adını veren ünlü ortaçağ şato kasabası Gruyeresi ziyaret ediyoruz. Bu otantik kasabada İsviçre mutfağı denilince ilk akla gelen eritilmiş gravyer peyniri yemeği olan Fondü yü tadabilir veya satın alabilirsiniz.4. Gün - Cenevre - Nice

Sabah kahvaltımızın ardından Nice e hareket. Varışımızı takiben panoramik Nice şehir turu. Promenade des Anglais caddesi, Belle Epoque, Nice şatosu ve limanı ile Zafer Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket Geceleme otelimizde.


5. Gün - Nice

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cannes & St. Paul De Vence Gezisine katılabilirler. Gezi sonrası
Nice deki otelimize dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimizle ekstra Monaco & Monte Carlo Gezisi. Gezi sonrası otele transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Turlar

Cannes & St. Paul De Vence Gezisi | 60 Euro

Turumuzda Antibes şehrinde kısa bir fotoğraf molası sonrası meşhur Croisette Caddesi, Film Festivali Sarayı, alışveriş sokakları ve Eski Limanı ziyaret edeceğiz. Daha sonra St. Paul De Venceye geçiyoruz. Tepe üzerinde kurulu muhteşem bir ortaçağ kale kenti olan St.Paul, 1960lı yıllar itibariyle Marc Chagall gibi sanatçıları barındırmıştır. Sanat galerileri ve muhteşem çeşmeleri ile sizleri derinden etkileyecek bu kentte serbest zaman sonrası Nice e geri dönüyoruz.6. Gün - Nice - Milano

Sabah kahvaltısının ardından Milanoya hareket. Ardından ekstra olarak düzenlenecek Cenova & San Remo Gezisi. Gezimizin ardından Milano daki otelimize hareket Geceleme otelimizde.

Ekstra Turlar

Cenova & San Remo Gezisi | 50 Euro

Gezimiz Romalılar tarafından kurulmuş ve İtalyan Riviyerasının en büyük turizm merkezlerinden biri olan San Remo liman bölgesi ile başlıyor. Ardından Cenova liman bölgesini geziyoruz. Sampdoria nın maçlarını oynadığı Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali ve Torre Della Lanterna görülecek yerler arasındadır.7. Gün - Milano - Freidrichshafen

Sabah kahvaltısının ardından Milano şehir turu. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano KalesiCastello Sforzescogörülecek ve XIX. yy. endüstri devrimine damgasını vurmuş olanGalleriaziyaret edilecektir. Galleria; Avrupanın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paristeki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinenvia monte napoleonevevia la spigacaddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Turumuzun ardından Liechtensteina hareket. Güzergah üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Como & Lugano Gölleri Gezisi. Gezi sonrası yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben şatosuyla ünlü bu sevimli Avrupa ülkesinde kısa bir panoramik turun ardından Friedrichshafen deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Turlar

Como & Lugano Gölleri Gezisi | 55 Euro

Milanodan yalnızca 45 dakika mesafede bulunan, Alplerin eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alplerin hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzaralarına sahip Comoda, Piazza Cavour, 14. Yüzyıldan kalma Duoma göreceklerimiz arasında. Comonun ardından Alplerin eteklerinde bulunan İsviçrenin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano ya hareket. Fotoğraflamaya doyamayacağınız göl kenarındaki cafeleri ile meşhur olan doğa harikası bu göl kasabasını asla unutamayacaksınız.8. Gün - Freidrichshafen - Stuttgart - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Stuttgarta hareket. Pegasus Hava Yollarının tarifeli uçuşu ile İstanbula hareket. Sabiha Gökçen Havalimanı na varış ve turumuzun sonu.


Fiyatlar
BENZER OTELLER
  • Otelde Nakit Ödeme
  • Kredi Kartına Vade Farksız Taksit
  • 72 Saat İptal & İade Sigortası
  • 7/24 Destek Hattı
    0(242) 212 82 00
  • Güvenli Ödeme
dolar-img

EN UYGUN FİYATLAR

Hayalinizde ki Tatil Aklınızda ki Fiyata WelcomeTatil'de!
creditcard-img

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT

Veda Farksız Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanı!
money-img

GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİ!

Kredi Kartınız İle Güvenli Ödeme Sistemi!