Genel Bilgiler

Ulaşım Detayları

Parkur Havayolu Uçuş No Kalkış Varış
İstanbul - Köln Pegasus PC 4397 20/03/17 12:20 20/03/17 13:50
Köln - İstanbul Pegasus PC 4398 27/03/17 14:30 27/03/17 19:30


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul- Köln gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
* Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
* 3 ve 4* yıldızlı otellerde Lüksemburg 1 gece, Paris 3 gece, Brüksel 1 gece, Amsterdam 2 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama
* Alan-otel-alan ve şehirler arası transferler
* Panoramik Lüksemburg, Paris, Brüksel, Amsterdam ve Köln şehir turları
* Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmetleri
* Şehir konaklama vergileri
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*15 TL Yurtdışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir)
*120 € vize ücreti ve hizmet bedeli
*Öğle ve akşam yemekleri
*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
*Ekstra turlar
*Kişisel harcamalar
*Her türlü otel ekstraları
*Şoför bahşişleri [5 Euro /kişi başı] (İsteğe bağlı)
*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası [20 € /kişi başı] (Bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatları kapsar)
*İç Hat Bağlantı (ekonomi sınıfı) uçak bileti (uçak müsaitliği ve havayolu firması onayı ile eklenebilmektedir)

- Adana Tek yön : 70 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 120 Euro / kişibaşı

- Ankara Tek yön : 50 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 80 Euro / kişibaşı

- Antalya Tek yön : 50 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 80 Euro / kişibaşı

- Gaziantep Tek yön : 70 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 120 Euro / kişibaşı

- İzmir Tek yön : 50 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 80 Euro / kişibaşı

- Kıbrıs Tek yön : 85 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 140 Euro / kişibaşı

- Trabzon Tek yön : 70 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 120 Euro / kişibaşı

- Samsun Tek yön : 70 Euro / kişibaşı | Gidiş-Dönüş : 120 Euro / kişibaşı


Rehberlik Hizmeti

Turumuzda Türkçe rehberlik hizmeti bulunmaktadır.


Genel Şartlar ve Önemli Notlar

"Genel Şartlar ve Önemli Notlar" tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve size acenteniz tarafından bildirilecektir.Yetersiz katılım olması durumunda, Magnet Tur farklı tur operatör(ler)üyle, programın içeriğini değiştirmemek üzere, ortak operasyon yapabilir ve bir den çok acenta misafiri, aynı programı gerçekleştirmek üzere birlikte seyahat edebilir. Yurt dışı turlarımızda %25 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Magnet Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Magnet Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Magnet Tur sorumlu tutulamaz. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.

Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini Magnet Tur'un tavsiye ettiği MaviDüş Turizm (www.vizedunyasi.com ) aracılığı ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kala tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre sunulabilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür veya sofabed şeklinde sunulabilir. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Magnet Tur, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Magnet Tur'un sorumluluğunda değildir.

Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.

Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Misafirlerimizin Magnet Tur'dan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Magnet Tur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.


Vize ve Ülkeye Giriş Hakkında Bilgilendirme

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya VizeDünyası 'ndan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp; seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Magnet Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

Magnet Tur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun zamanında ya da hiç vize vermemesi veya red vermesi Magnet Tur'un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

T.C. pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Seyahatte kullanılacak pasaportta, giriş-çıkış yapılacak ülke sayısı göz önünde bulundurularak, giriş ve çıkış mühürlerinin vurulabilmesi için yeterli sayıda boş sayfanın olması gerekmektedir. Pasaportta yeteri kadar boş sayfa olmaması dolayısıyla seyahatin tamamının ya da bir kısmının gerçekleştirilememesi durumunda sorumluluk misafire aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

T.C. vatandaşı olmayan veya çifte vatandaşlığı olup, T.C. pasaportu dışındaki diğer pasaportunu kullanarak seyahat edecek misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize ve ülkeye giriş prosedürü ile ilgili gerekli bilgiyi, seyahat edecekleri ülke(ler)nin konsolosluklarına bizzat danışmaları ve yerine getirilmesi zorunlu şartları ilgili konsolosluklarla görüşerek sağlayarak seyahate katılmaları gerekmektedir. Aksi halde doğacak maddi/manevi tüm sonuçlardan misafir sorumludur, Magnet Tur'un bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Destinasyon Hakkında

Hollanda
Ülke Bilgileri
Para Birimi : Euro [EUR]
Lisan : Flemenkçe
Ülke Telefon Kodu : 00 31
Saat Farkı : -1 saat [Türkiye'den geride]
Voltaj : 220 V
Uçuş Süresi : 4 sa [Yaklaşık]
Vergi : %17,5
Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.
Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 10'u kadar bir bahşiş, hesaba dahil oluyor.
İklim : Ülke genelinde nemli deniz iklimi görülmektedir. Yazları genelde sıcak, kışları soğuk iklim görülüyor. Kar yağışı olabildiği gibi yıl boyunca yağmur yağışı da görülüyor.
Lahey Büyükelçiliği: 00 31 70 302 31 00
Amsterdam Başkonsolosluğu : 00 31 687 242 060
Rotterdam Başkonsolosluğu: 00 31 010 201 20 00
Polis: 112
Ambulans / hastane: 112

Amsterdam
Genel Bilgiler
" Enerjisi yüksek, özgür şehir.''
Amsterdam 12. yüzyılda Amstel nehri üzerine bir balıkçı köyü olarak kurulmuştur. Kentin eski bölümü iç içe geçmiş kanallardan oluşur ve bu kanalların çevresinde 17. Yüzyıldan kalma eski yapılar bulunmaktadır. Kanalların üzerindeki tekne evler, ulaşımın bisiklet ağırlıklı olarak gerçekleşmesi Amsterdam'ı farklı kılan unsurlardan sadece birkaçıdır.
Görmeden Dönmeyin
Tarihi Tren İstasyonu: Şehir merkezindeki tren istasyonu döneminin mimarisini çok güzel yansıtmaktadır.
Dam Meydanı: Şehrin siyasi ve ticari merkezi günün her saati kalabalık ve hareketlidir.
Kraliyet Sarayı: Hollanda Kraliyet Ailesi tarafından halen resmi törenler için kullanılan saray Dam Meydanı' nın en görkemli yapısıdır.
Red Light Bölgesi: Şehrin en önemli ve turistik eğlence merkezi. Gece hayatının kalbi burada atıyor.
Tarihi Çiçek Pazarı: Rengarenk çiçeklerin ve muhteşem kokularının eşliğinde şehre özgü hediyelik eşyalarında bulunabildiği çiçek pazarı çok renkli.
Leidse Meydanı:Gece hayatının yoğun yaşandığı bir başka bölgeyi ziyaret etmeyi unutmayın.
Müzeler Meydanı: Amsterdam şehri müzeler şehri olarak da bilinir. Farklı sanat dallarını içeren pek çok müzeyi bir arada bulabilirsiniz.
Marken: Balıkçıların yaşadığı, atmosferi bozulmamış masal diyarını andıran görünümüyle Marken kasabasının huzurlu ortamına bayılacaksınız.
Volendam: Deniz seviyesinin altında yer alan balıkçı kasabası Volendam' da taze deniz ürünlerini denemenizi tavsiye ederiz.
Lahey: Hollanda' nın yönetim merkezini yürüyerek keşfedebileceksiniz.
Delft: Tarihi mirasını korumayı başaran Delft şehri küçük Amsterdam olarak da bilinmektedir.
Rotterdam: Küp evleri ve Erasmus Köprüsü ile görülmeye değer.
Brüksel: Avrupa Birliği' nin başkenti Brüksel dillere destan şehir merkeziyle sizi çok etkileyecek.
Brugge: 17. yüzyıldaki görünümünü korumayı başarmış masalsı şehir Brugge kanalları ile masal diyarını andırıyor.
Köln: Müzeleri, gotik mimarinin en üst örneği olarak bilinen katedrali ile muhakkak görülmesi gereken bir şehir.
Özel Lezzetler
Waffle: Belçika asıllı hamur tatlısı Amsterdam' da da çok lezzetli yapılmaktadır.
Rijsttafel: Bali, Cava, Sumatra ve diğer Endonezya adalarının yemeklerinin muazzam bir büfede bir araya getirildiği, sömürge mutfak kültürünün Hollanda mutfağına kazandırılmasıdır.
Hollanda peynirleri: Özellikle Gouda peynirleri çok meşhur olan bu lezzeti denemeyi unutmayın.
Tapas restoranları:Amsterdam' da büyük porsiyonları ve müthiş lezzeti ile bu restoranlar çok popüler.
Arjantin restoranları: Kırmızı et konusunda oldukça iddialı olan bu restoranlar Amsterdam' da çok rağbet görmektedir.


Belçika
Ülke Bilgileri
Para Birimi : Euro [EUR]
Lisan : Flemenkçe, Fransızca, Almanca
Ülke Telefon Kodu : 00 32
Saat Farkı : -1 saat [Türkiye'den geride]
Voltaj : 220 V
Uçuş Süresi : 3 sa [Yaklaşık]
Vergi : Sabit bir vergi oranı bulunmamaktadır.
Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.
Bahşiş : Bahşiş mecburi değildir. Otel ve restoranlarda servis bedeli hesaba dahildir.
İklim : Deniz etkisinden ötürü iklim ılıman. Kışlar yağışlı geçmesine rağmen aşırı soğuk hava görülmemektedir. Ülkede yaz yağmurları sık görülür.
Brüksel Büyükelçiliği: 00 32 2 513 40 95 - 00 32 2 506 11 36 - 00 32 2 506 11 41 - 00 32 2 506 11 42 - 00 32 2 506 11 32
Brüksel Başkonsolosluğu: 00 32 02 548 93 49 - 00 32 2 548 93 50
Polis: 112 / 101
Ambulans / hastane: 112 / 101


Brüksel
Genel Bilgiler
" Çikolata kokulu yeşil başkent. ''
Batı Avrupa' nın en karakteristik mimari özelliklere sahip ülkelerinden biri olan Belçika' da Fransız ve Flemenkler az sayıdaki Alman nüfus ile birlikte yaşıyorlar. Brüksel Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden biri olma özelliğinin yanı sıra müzeleri, tarihi meydanı ve Avrupa Birliği' nin idari merkezi olmasıyla büyük önem taşıyan şehirlerden.
Görmeden Dönmeyin
Kraliyet Sarayı: Belçika' nın hükümet sembolü olan monarşiyi temsil eder. Önündeki Brüksel parkı ile birlikte görünümü muhteşemdir.
Atomium: Modern Brüksel mimarisinin sembolü olarak belirlenen bu yapı demirin kristal kafes yapısının 165 milyar kez büyütülmüş halinin görüntüsüdür.
Heysel Stadyumu: 1985 yılında meydana gelen Heysel Faciası' nın yaşandığı stadyum spor tarihinin kara anlarından birine tanıklık etmiştir.
Market Meydanı: Şehrin en turistik meydanı olan göz alıcı mimariye sahip bu yerde yıl boyunca bir çok etkinlik organize edilmekte.
Grand Palace: Market Meydanı'ında yer alan mimarisiyle ilk göze çarpan yapılardan.
Manneken Pis:Brüksel' in bir başka simgesi eski şehir merkezinde bulunan heykel ve çeşmesi şehrin uğrak noktası.
Brugge: 17. yüzyıldaki görünümünü korumayı başarmış masalsı şehir Brugge kanalları ile masal diyarını andırıyor.
Özel Lezzetler
Brüksel lahanası: Çok faydalı olan bu sebze geleneksel mutfakta çoğu yemeğin içerisinde yer almaktadır.
Çikolata: Özel ve meşhur çikolataları ile Brüksel bir çikolata şehridir. Şehre ait birçok çikolata markası bulunmaktadır.
Waffle: Belçika asıllı bir hamur tatlısıdır. Farklı soslar ve meyveler ile servis edilir.
Nugat Glace: Meyve şekerlemesi ve kuru yemişlerle hazırlanan bir tatlı türü.
Deniz mahsulleri: Özellikle eski şehirdeki Market Meydanı' nın ara sokaklarındaki restoranlar tercih edilebilir.
Peynirli kremalı ayçöreği: Özellikle kahvaltılarda ve atıştırmalık olarak tercih edilmektedir.


Fransa
Ülke Bilgileri
Para Birimi : Euro [EUR]
Lisan : Fransızca
Ülke Telefon Kodu : 00 33
Saat Farkı : -1 saat [Türkiye'den geride]
Voltaj : 220 V
Uçuş Süresi : 3 sa 30 dk [Yaklaşık]
Vergi : %13
Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.
Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 12'si kadar bir bahşiş hesaba dahil. Diğer yerlerde bahşiş miktarı size bağlı olarak değişiyor. Hesabın % 5'i ile % 10'u arasında bir bahşiş bekleniyor.
İklim : Ülkenin kuzeyinde kışları soğuk, yazları yağmurlu geçen kuzey Avrupa iklimi; güneyinde ise kışları ılık, yazları sıcak ve kural geçen Akdeniz iklimi hakim.
Paris Büyükelçiliği: 00 33 153 92 71 11 / 12 / 13
Lyon Başkonsolosluğu: 00 33 4 72 83 98 40
Marsilya Başkonsolosluğu: 00 33 491 290 020
Polis:112 veya 17
Ambulans / hastane: 112 veya 15

Paris
Genel Bilgiler
''Aşkın ve hayallerin şehri Paris ''
Tarihi boyunca Avrupa' nın en önemli sanat, politika, din, eğitim ve ticaret merkezi olan Paris, Dünyanın en popüler şehirleri arasında başı çekmektedir. Seine Nehri' nin böldüğü şehir keşfedilecek bir çok süprizi bünyesinde barındırıyor.
Görmeden Dönmeyin
Concorde Meydanı: Champs Elysees Caddesi' nin başında bulunan meydandır.
Champs Elysees Caddesi: Paris en güzel ve en ünlü caddesidir. Özellikle alışveriş imkanları ve şık restoranları ile bilinir.
Zafer Takı: Napolyon' nun emri ile yaptırılan Romanesk mimari etkileri görülen sembol anıt.
Eiffel Kulesi: Fransa' nın sembolü halini alan kule en büyük turizm cazibelerinden birisi.
Alexandre III Köprüsü: Seine Nehri üzerinde bulunan birçok köprü arasında en güzeli olarak isim yapmış köprü ismini Rus Çar'ından almıştır.
Napolyon' un Mezarı: Ülke savunması için canını verenlerin onuruna inşa edilen yapıda Napolyon'un mezarı dışında müze ve gazilerin halen konakladıkları misafirhane faaliyete devam etmektedir.
Louvre Sarayı ve Müzesi: Dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzesidir.
Notre Dame Katedrali: Meryem Ana' ya ithafen isimlendirilen Fransa' nın en meşhur katedralidir.
Seine Nehri: Fransa' nın en uzun ikinci nehri şehri ikiye bölmektedir.
Sacre Couer Bazilikası: Paris' in en yüksek tepesinde bulunan tarihi bazilika.
Montmarte Tepesi: Paris manzarasını izleyebileceğiniz en güzel noktalardan biridir. Kafe ve restoranlarında yerel tatları keşfedip sokak ressamlarına portrenizi çizdirebilirsiniz.
Lido Kabare Show: Müthiş sahne şovları ile Avrupa' nın en meşhur kabaresini kaçırmayın.
Eurodisney: Muhteşem ve eğlenceli Disney dünyasını keşfedin.
Özel Lezzetler
Kaz ciğeri: Fransızların meşhur et yemeği.
Fondue: Peynirin bir kap içinde eritilmesi ve bu erimiş peynire uzun çatallarla ekmek ve sebze parçaları bandırıp yemeğe dayanır.
Tartar sos: Balık yemeklerinin yanında kullanılan enfes sos. Mayonez,turşu,sarımsak,kapari,maydonoz,limon ve beyazbiber ile hazırlanır.
Fransız peynirleri: Dünya çapında üne sahip Fransız peynirinin yaklaşık 350-400 çeşidi bulunmaktadır. Denemeyi unutmayın.
Kruvasan: Geleneksel Fransız kahvaltısının değişmesi.


Lüksemburg
Ülke Bilgileri
Para Birimi : Euro [EUR]
Lisan : Lüksemburgça, Almanca, Fransızca
Ülke Telefon Kodu : 00 352
Saat Farkı : -1 saat [Türkiye'den geride]
Voltaj : 220 V
Uçuş Süresi : 3 sa [Yaklaşık]
Bahşiş : Bahşiş mecburi değildir. Otel ve restoranlarda servis bedeli hesaba dahildir.
İklim : Deniz etkisiyle oldukça ılıman. Kışlar yağışlı geçmesine rağmen hava çok soğuk olmamakta. Yazın ise yağmur görülebilir.
Lüksemburg Büyükelçiliği: 00 352 44 32 81
Polis: 112 / 113
Ambulans / hastane: 112 / 113

Lüksemburg
Genel Bilgiler
'' Yüksek standartlar ve güvenli bir şehir.''
Oldukça gelişmiş bir hayat standardına sahip ülke, Avrupa Birliği'nin en gelişmiş üyelerinden biri. Geniş bir vadinin iki yakasına kurulu çok uluslu küçük şehir tam anlamıyla bir bürokrasi merkezi.
Görmeden Dönmeyin
Petrus Vadisi: Şehrin konuşlandığı vadiye Adolf Köprüsü üzerinden bakmak ve harika manzaranın tadına varma deneyimi kaçırılmamalı.
Eski Şehir: Dar sokakları, taş kaplı caddeleri, tarihi binalari ve kiliseleri doğayla iç içe bir ortamda keşfedin.
Dükler Sarayı:Lüksemburg halen Dük tarafından yönetilen dünyadaki tek ülke. Dükler Sarayı görülmeye değer
Charlotte Heykeli:
Remich: Almanya, Fransa ve Lüksemburg' u bağlayan kasaba Moselle Nehri' nin kıyısında doğasıyla ve uygun alışveriş seçenekleriyle dikkat çekiyor.
Schengen Kasabası:Schengen Antlaşması' nın imzalandığı üzüm bağları ile çevrelenmiş kasaba.
Köln: Müzeleri, gotik mimarinin en üst örneği olarak bilinen katedrali ile muhakkak görülmesi gereken bir şehir.
Özel Lezzetler
Tatlı su balığı:Mozelle ve Ren nehirlerinde yakalanan taze balıkları yerel restoranlarda bulabilirsiniz.
Kerevit: Lüksemburg' da deniz restoranlarının vazgeçilmesi kerevit oldukça lezzetli.
Pasta: Lüksemburg pastaneleri ile meşhur bir yer. Pastalarını muhakkak deneyiniz.


Lido Show | 135 Euro

60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW' u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden önce Paris'in şiirlere ve şarkılara konu olmuş cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz; Eiffel kulesinin, Opera binasının, Concorde ve Vendome meydanının ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak.


Tur Programı

1. Gün - İstanbul - Köln - Lüksemburg

Sabiha Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının ile Köln'e uçuş. Varışın ardından Lüksemburg'a hareket ediyoruz. Varışa istinaden gerçekleşecek panoramik Lüksemburg şehir turumuzda Petrus nehri vadisi, UNESCO dünya kültür mirası kabul edilen eski şehir merkezi, Vedar sokakları, Anayasa Meydanı, şehir katedrali, Dükler Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelinizde.


2. Gün - Lüksemburg - Paris

Sabah kahvaltısının ardından Paris'e hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Remich ve Schengen Gezisi'ne katılabilirler. Gezi sonrası Paris'e hareket ediyoruz. Varışa istinaden panoramik Paris şehir turumuz başlıyor. Turumuzda Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve piramit, D'orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon'un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

Ekstra Turlar

Remich & Schengen Gezisi | 25 Euro

Bu gezimizde 3 ülkenin (Lüksemburg-Almanya-Fransa) sınırlarının biraraya geldiği Remich Kasabası ve Mosel Vadisindeki şirin köyler görülecek olup sonrasında Schengen antlaşmasının yapıldığı bina ve anıt önünde fotoğraf molası vereceğiz.3. Gün - Paris

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Eiffel Kulesi + Seine Nehri tekne gezisi + Montmarte ressamlar tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali Gezisi'ne katılabilirler . Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelinizde.

Ekstra Turlar

Eiffel Kulesi + Seine Nehri tekne gezisi + Montmarte ressamlar tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali Gezisi | 80 Euro

Gezimizde Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan keşfetme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Paris'i ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Daha sonra Paris'in en eski ve en yüksek tepesi olan Montmarte'a teleferik ile çıkıyoruz, Sacre ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını soluyacağınız Tertre Meydanındaki alışveriş veya portrenizi yapacağınız serbest zamanımızın ardından romanlara, şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyarete gidiyoruz. Katedral gezisi sonrasında Paris'in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından, serbest zaman.4. Gün - Paris

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Disneyland Gezisi'ne katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği 4 Nisan 2015'den itibaren yepyeni bir gösteri ile sizi büyülü bir yolculuğa çıkarak dünyaca ünlü Lido Show'a katılabilirler. Gösteri sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.


5. Gün - Paris - Brüksel

Sabah kahvaltısının ardından Brüksel'e hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Brugges Gezisi'ne katılabilirler. Gezi sonrası Brüksel'e hareket ediyoruz. Brüksel'e varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place(şehir meydanı), Atomium anıtı, Heysel stadyumu ve Mannequin Pis (işeyen bebek heykeli) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

Ekstra Turlar

Brugge Gezisi | 35 Euro

Tablo gibi kanalları, eski köprüleri, UNESCO koruması altındaki yapıları ve çikolatası ile ünlü ortaçağ atmosferini doyasıya yaşayacağınız Brugge kentini geziyoruz.6. Gün - Brüksel - Amsterdam

Sabah kahvaltısının ardından Amsterdam'a hareket. Amsterdam'a varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Dam Meydanı,Kraliyet Sarayı,Ulusal Anıt, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı, Merkez İstasyon görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.


7. Gün - Amsterdam

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Muhteşem Hollanda Gezisi'ne katılabilirler. Gezi sonrası otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelinizde.

Ekstra Turlar

Muhteşem Hollanda | 80 Euro

Marken ve Volendam kasabaları, Delft şehri, tekne ile Amsterdam kanallarını ve Mücevher fabrikası görülecek yerler arasındadır. Kanal turumuzda kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Amsterdam'da manzara eşliğinde kanal ve köprüleri göreceğiz ardından dünyaca ünlü elmas fabrikasını gezeceğiz. “Hollanda'nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam'a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam'ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Marken kasabasını ziyaretimizde ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilir ayrıca ucuza hediyelik eşya alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ardından Mavi porselenleri ve festivalleri ile ünlü Delft şehrini geziyoruz/8. Gün - Amsterdam - Köln

Sabah kahvaltı sonrası Köln'e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Köln turumuz başlıyor. Turumuzda Gotik Katedral, alışveriş caddeleri ve Ren Nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Başka bir gezide görüşmek üzere.


Fiyatlar
BENZER OTELLER
  • Otelde Nakit Ödeme
  • Kredi Kartına Vade Farksız Taksit
  • 72 Saat İptal & İade Sigortası
  • 7/24 Destek Hattı
    0(242) 212 82 00
  • Güvenli Ödeme
dolar-img

EN UYGUN FİYATLAR

Hayalinizde ki Tatil Aklınızda ki Fiyata WelcomeTatil'de!
creditcard-img

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT

Veda Farksız Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanı!
money-img

GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİ!

Kredi Kartınız İle Güvenli Ödeme Sistemi!